Haftalık Özet #30

'Haftalık Özet' serisinin otuzuncu bölümünden merhaba,

2015 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan teknoloji devleri geçtiğimiz haftayı sakin geçirdi.

Hemen listeye göz atalım.

  1. Facebook Empowers Pages To Provide Customer Support Over Private Messages


Facebook Empowers Pages To Provide Customer Support Over Private Messages

Facebook, 2015 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklarken paylaştığı istatistiklerde 40 milyon küçük ölçekli işletmenin "Facebook sayfası" sahibi olduğunu belirtmişti. Hafta içi duyurulan yeni bir özellik sayesinde Facebook sayfalarını aktif olarak kullanan işletmeler, sayfaları ya da reklamları ile etkileşime giren takipçileri ile Facebook Messenger üzerinden direkt olarak iletişime geçebilecekler ve müşteri desteği sağlayabilecekler.

Facebook sayfalarını pazarlama ve potansiyel müşteri kazanma amaçlı kullanan işletmeler bu yeni özellik sayesinde artık Facebook sayfalarını müşteri desteği amacıyla da kullanabilecekler. Hızlı iletişim ve mesajlaşmanın öneminin her geçen gün arttığı bu günlerde müşteri desteği almak için destek hattını telefon ile aramak yerine Facebook üzerinden hızlıca mesajlaşarak destek hizmeti almak tüketiciler açısından oldukça etkili olacaktır.

Web sitesi kurulumu yapmak istemeyen küçük işletmeler için güzel bir alternatif sunan Facebook sayfaları bu özellik sayesinde küçük işletmelerin müşteri iletişimlerinde email kanalına olan bağlılığını kırmak istediğini düşünüyorum.


Böylelikle,  ‘Haftalık Özet’ serisinin otuzuncu bölümünün sonuna geldik. Bu bölümü beğendiyseniz sosyal medyada paylaşırsanız çok sevinirim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,
Birkan